• Home
 • porady bukmacherskie

Kategoria : porady bukmacherskie

Początek przygody z zakładami wzajemnymi zazwyczaj nie należy do łatwych, dlatego w dzisiejszym tekście znajdziecie porady bukmacherskie dotyczące obstawiania. Co warto wiedzieć?

Zakłady bukmacherskie nie są sposobem na życie!

Na początku warto uświadomić nowych graczy, że zakłady bukmacherskie nie mogą być sposobem na życie. Wiele osób na starcie swojej przygody zakłada, że będzie w stanie wygrywać niesamowite sumy pieniędzy. Rzeczywistość boleśnie weryfikuje marzenia takich graczy, a kupony z wielkimi wygranymi znalezione w Internecie okazują się niemożliwe do powtórzenia. Wszystko za sprawą nieprzewidywalności sportu. Praktycznie w każdej dyscyplinie jesteśmy świadkami sensacji, w których faworyt przegrywa z niżej notowanym rywalem.

Zakłady bukmacherskie to ciekawy dodatek, który może zagwarantować odpowiednie podniesienie poziomu emocji podczas widowiska sportowego, jednak nie powinny stanowić sposobu na życie.

Wykorzystaj ofertę powitalną

W poradach bukmacherskich, które przygotowaliśmy w dzisiejszym tekście, nie mogło zabraknąć wspomnienia o ofercie powitalnej. Jest to bardzo dobra forma treningu w warunkach meczowych, z której mogą skorzystać nowi gracze.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie oferty będzie freebet, który w większości przypadków na polskim rynku jest przyznawany już za samo przejście procesu rejestracji. Darmowe zakłady wahają się w przedziale od 10 do 50 PLN. W zależności od oferty powitalnej i warunków promocji należy dokonać obrotu przyznaną kwotą, żeby móc wypłacić pieniądze. Co istotne, w przypadku freebetów nie potrzeba wkładu własnego.

Najpopularniejszą opcją na polskim rynku zakładów bukmacherskich są bonusy od depozytu. Jest to forma promocji, która bardzo często ma decydujące znaczenie i stanowi o pozycji danego operatora. Bonus od depozytu gwarantuje graczom największą możliwość otrzymania bonusowych środków. W tym przypadku gracz musi dokonać wkładu własnego, żeby móc skorzystać z tej propozycji. W zależności od bukmacherów, którzy udzielają zakładów na polskim rynku oferty bonusów od depozytu mogą się różnić. Czasem promocyjne środki są równe 100% od pierwszej wpłaty, a w niektórych przypadkach trzeba zagrać kupon na specjalnych zasadach, żeby cieszyć się z bonusu.

Trzecią propozycją z oferty powitalnej, którą można spotkać w naszym kraju jest zakład bez ryzyka. Klasyczna forma promocji, w której na papierze nie da się przegrać. Jak sama nazwa wskazuje, bukmacher oferuje możliwość zagrania kuponu, a w przypadku porażki pieniądze wracają na konto gracza. Na palcach jednej ręki możemy policzyć operatorów, którzy mają taką propozycję w swojej ofercie, jednak cashbacki cieszą się sporą popularnością wśród graczy i stanowią ciekawy początek z zakładami bukmacherskimi.

porady bukmacherskie

Najważniejszą poradą bukmacherską w przypadku korzystania z bonusów będzie przede wszystkim zapoznanie się z warunkami promocji, ponieważ ile ofert na rynku, tyle możliwości. Propozycja jednego operatora może się znacząco różnić, od tego, co oferują inni.

Pewniaczków nie ma!

Jedną z najważniejszych porad bukmacherskich, które można usłyszeć już na początku swojej przygody jest określenie „pewniaczków nie ma”. Na starcie graczom może się wydawać, że nie jest to prawdą, jednak wraz z nabytym doświadczaniem typerzy są zgodni. Praktycznie co tydzień, na przykład w piłce nożnej, dzieją się rzeczy, które przed startem meczu ciężko byłoby sobie wyobrazić. Najlepsze kluby świata potrafią przegrać z outsiderem zamykającym tabelę. Przegrane kupony na kursach z poziomu 1.01 – 1.20, które gracze wstawili na podbicie bolą najbardziej, a takich wypadków nie brakuje.

Oczywiście nie wykluczamy stawiania na faworytów, jednak najlepszą formą obstawiania takich zdarzeń jest poszukiwanie zawyżonych kursów. Jeśli uznamy, że bukmacher popełnił błąd i typ zawiera realną wartość, to powinno się z tego skorzystać.

Analiza i chłodna głowa

Czwartą poradą bukmacherską, którą przygotowaliśmy w dzisiejszym tekście będzie idealne połączenie, czyli fachowa analiza oraz chłodna głowa. Bardzo często gracze obstawiają spotkania pod wpływem emocji. Przykładowo spodobał im się wysoki kurs albo nie lubią przeciwnej drużyny. Takie działanie nie sensu, ponieważ znacznie ogranicza szanse na powodzenie danego kuponu. Lepiej przeanalizować i dowiedzieć się, dlaczego przelicznik na wygraną danej drużyny jest aż tak wysoki.

Kluczowym elementem w procesie tworzenia kuponu jest fachowa analiza. Obecnie w sieci znajdziecie wiele stron, które regularnie dostarczają swoim czytelnikom propozycji bukmacherskich. Najczęściej są one poparte szczegółową zapowiedzią, która porusza najważniejsze aspekty rywalizacji. Jednym z takich portali jest Zagranie.com. Redaktorzy codziennie proponują darmowe typy bukmacherskie, które są poprzedzone analizą i statystykami. W zapowiedzi znajdują się również przewidywane składy, wypowiedzi trenerów, czy najnowsze doniesienia medialne.

Oczywiście dobrą analizę można również stworzyć samemu. W tym przypadku konieczna będzie znajomość danych rozgrywek. Najlepszym wyborem jest skoncentrowanie swojej uwagi na jednym sporcie, a nawet lidze. Pozwala to na większą wiedzę o możliwościach konkretnego zespołu. Praktycznie w każdej lidze piłkarskiej znajdziemy przykłady meczów, w których faworyt nie lubi grać z konkretnym zespołem. W Anglii taką parą jest Newcastle z Chelsea, w Hiszpanii – Celta Vigo z Barceloną, a Niemczach – Borussia Mönchengladbach z Bayernem Monachium.

Regularne śledzenie meczów drużyn, które zamierzamy obstawić jest kluczowym elementem, ponieważ daje nam większe pole do popisu. Na samych statystykach bardzo ciężko bazować, jeśli historia mówi, że drużyna X od kilku lat nie wygrała z konkretnym rywalem, jednak obecnie ma na swoim koncie 10 kolejnych zwycięstw. W branży bukmacherskiej bardzo często pojawiają się dylematy. Statystyki historyczne to z pewnością ważny element analizy, jednak aktualna forma stanowi lepszą wskazówkę.

Porównuj kursy bukmacherskie

Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich mamy kilkunastu operatorów, którzy oferują zakłady wzajemne. Pełną listę podamy na końcu tego tekstu, jednak teraz zajmiemy się jedną z najważniejszych porad bukmacherskich, czyli porównywaniem kursów.

Możliwości na rynku stale się zwiększają, a konkurencja sprawia, że bukmacherzy prześcigają się w propozycjach. Walka trwa na wielu polach. Zaczynając od oferty promocyjnej, a kończąc na kursach bukmacherskich. W niektórych przypadkach można znaleźć różnicę przeliczników na podstawie tego samego typu nawet o 0.20. 

Nie stawiaj na swoich!

Jedną z najczęściej popełnianych pomyłek wśród graczy zakładów bukmacherskich jest stawianie na swoją drużynę. W tym przypadku nie ma mowy o chłodnej głowie, ponieważ najczęściej decyduje serce, a także emocje. W ten sposób bardzo ciężko o zwycięstwo, a przegrana kuponu na podstawie porażki swojej ulubionej drużyny boli najbardziej. Nie stawiaj na swoich to jedna z pierwszych porad bukmacherskich, którą można otrzymać od doświadczonych typerów.

Wyciągaj wnioski

Jedną z najważniejszych lekcji, jakie otrzymują gracze zakładów bukmacherskich są porażki, a konkretnie umiejętność radzenia sobie z nimi. Pozwalają one na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i odbicie się od przysłowiowego dna. W tej branży trzeba nauczyć się przegrywać, ponieważ pozwala to na nabranie doświadczenia zarządzania stratami na koncie, a także serią porażek, które są nieuniknione.

Kluczowym elementem jest tutaj cierpliwość i silna wola. Wielu graczy po porażce nie może odżałować przegranych pieniędzy i od razu stara się odrobić straty pod wpływem emocji. Taki krok jest najgorszym działaniem, ponieważ zwiększa ryzyko niepowodzenia, a nie gwarantuje zysków.

Graj single

Ilu graczów na rynku, tyle opinii, jednak bardzo często na początku przygody z bukmacherką, można się spotkać z twierdzeniem, że lepiej grać single. Dlaczego? Przede wszystkim stawianie pojedynczych meczów to mniejsza szansa na porażkę. Przeciwnicy tego sposobu obstawiania powiedzą, że również mniejsza wygrana, jednak zachłanność bardzo często obraca się niekorzyść graczy. W Internecie pełno jest kuponów i komentarzy w stylu „Znowu jeden mecz mi nie wszedł”.

porady bukmacherskie

Granie singli na początku przygody jest racjonalnym wyborem, ponieważ pozwala nauczyć się obstawiania przy ograniczonym ryzyku wpadki. Im mniej pozycji na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo porażki.

Unikaj płatnych typów bukmacherskich

Spora liczba graczy na starcie swojej przygody decyduje się na płatne typy bukmacherskie, które bardzo szybko potrafią zniechęcić do obstawiania meczów. W końcu, jeśli ktoś zapłacił za typ, to jakim cudem mogło nie wejść? Sport jest z natury nieprzewidywalny, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Nie da się w 100% zaplanować przebiegu danego widowiska, chyba że spotkanie zostanie ustawione, co jest nielegalne.

Płatne typy bukmacherskie mają taką samą szansę na powodzenie, jak te darmowe. Sęk w tym, że trzeba za nie dodatkowo zapłacić, a nikt nie jest w stanie zagwarantować nam wygranej. Strony z takimi propozycjami bardzo często chwalą się zawyżoną skutecznością, aby zachęcić nowych klientów.

Korzystaj z usług legalnych bukmacherów!

Jedną z najważniejszych porad dla graczy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bukmacherką jest polecenie korzystania z usług legalnych bukmacherów. Wejście ustawy hazardowej diametralnie odmieniło sytuację w naszym kraju. Obecnie w Polsce mamy kilkanaście podmiotów, które otrzymały licencje od Ministerstwa Finansów na udzielanie i zawieranie zakładów wzajemnych. Kto znajduje się w tym gronie?

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • Cherry Online Polska
 • BEM Operations Limited
 • BetFan
 • Ewinner
 • Typiko
 • Traf-Zakłady Wzajemne

Posiadanie miana legalnego bukmachera to prestiż, jednak również wymóg konieczny. Aktualne przepisy prawa zakazują korzystania z usług nielegalnych bukmacherów pod groźbą kar finansowych. Licencjonowani operatorzy gwarantują swoim klientom bezpieczeństwo, a także pewność, że zawarte przez nich zakłady są zgodne z prawem. Dodatkowo rozliczają się ze skarbem państwa i bardzo często wspierają polski sport.