• Home
 • typy bukmacherskie

Kategoria : typy bukmacherskie

Poszukiwanie typów bukmacherskich jest ciężkim zadaniem dla graczy, szczególnie na początku przygody z obstawianiem. W dzisiejszym tekście postaramy się przekazać kilka przydatnych informacji, które po pierwsze mogą ułatwić ten proces, a po drugie zwrócimy uwagę na odwieczny aspekt – płatne czy darmowe typy bukmacherskie?

Typy bukmacherskie – pojęcie

Typy bukmacherskie to pojęcie, z którym nieustannie spotykają się gracze, jednak jak prezentują się konkretna definicja? Moim zdaniem idealnie pasuje tutaj definicja, w myśl której są to konkretne propozycje typerskie, które dotyczą różnych zdarzeń oraz dyscyplin z oferty bukmacherów. Branża bukmacherska nieustannie się rozwija, dlatego też operatorzy proponują swoim graczom coraz większą liczbę propozycji. Obecnie już nikogo nie dziwią typy bukmacherskie w Hurtlingu czy szachach. Nie zmienia się jednak dominacja piłki nożnej, ponieważ właśnie w tej dyscyplinie gracze najczęściej korzystają z typów bukmacherskich.

Płatne typy bukmacherskie

W tym akapicie poruszymy odwieczny temat związany z zakładami bukmacherskimi, czyli czy warto płacić za typy bukmacherskie? W takich przypadkach otrzymujemy konkretne propozycje lub gotowe kupony w zamian za opłacony abonament. Niektóre grupy reklamują się na Facebook’u oferując 100% skuteczność w zamian za określoną kwotę. Już na starcie możemy zaznaczyć, że jest to zwykłe naciąganie. Sport jest piękny z uwagi na element rywalizacji oraz nieprzewidywalności, która idzie w parze z obstawianiem. Żaden ekspert nie jest w stanie zapewnić 100% skuteczności czy powodzenia kuponu. Oczywiście, czasem takie propozycje typów bukmacherskich zakończą się sukcesem, jednak szansa powodzenia jest taka sama przy okazji korzystania z darmowych ofert.

typy bukmacherskie

Podsumowując, korzystanie z płatnych typów bukmacherskich jest najczęściej wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Nikt nie jest w stanie zagwarantować nam 100% skuteczności oferowanych typów. Wyjątkiem mogą być ustawione rywalizacje, jednak jest to nielegalne działanie.

Darmowe typy bukmacherskie

Wiele osób na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi łapie się na zdanie, że jeśli za coś trzeba płacić, to znaczy, że jest lepsze. Niekoniecznie, ponieważ obecnie w Polsce istnieje wiele portali, które zajmują się branżą zakładów wzajemnych i przygotowują konkretne analizy dla swoich graczy. Co istotne, nie trzeba za nie płacić, a do tego nikt nie gwarantuje nam 100% skuteczności. Korzystanie z takich analiz może być odpowiednią drogą do sukcesu, ponieważ można poznać zdanie typera na temat konkretnego spotkania, a także poszerzyć swoją wiedzą na podstawie statystyk czy też kluczowych informacji. Wykorzystanie takich kuponów czy analiz jest w pełni zależne od gracza, który nie musi płacić za typy bukmacherskie. W takich przypadkach portale bardzo często łączą społeczność typerów, gdzie można podzielić się swoimi przemyśleniami oraz analizą. Grupy typerskie z możliwością wymiany opinii zyskują sporą popularność wśród graczy poszukujących typów bukmacherskich.

Gdzie szukać typów bukmacherskich?

Nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, jeśli już na początku odpowiemy na tytułowe pytanie – w Internecie! W sieci można trafić na dwie wyżej opisane drogi, czyli płatne i darmowe typy bukmacherskie. W poszukiwaniu ciekawych propozycji warto śledzić portale, strony internetowe oraz fanpage, które codziennie dostarczają analiz dla swoich czytelników. Takich miejsc w Internecie nie brakuje, a godne polecenia jest Zagranie.com. Redaktorzy tego portalu codziennie przygotowują analizy dla czytelników, poparte statystykami i najciekawszymi typami. Do tego można również wykorzystać bonusy od bukmacherów, dzięki współpracy obu stron.

Poszukiwanie typów bukmacherskich stało się łatwiejsze również dzięki rozwojowi mediów społecznościowych. Obecnie właśnie Facebook jest jednym z głównych miejsc, który łączy typerów. Mowa o sprofilowanych grupach, w których gracze mają możliwość wymiany zdań, doświadczeń oraz swoich propozycji kuponów. Bardzo często spojrzenie innych osób może naprowadzić na lepsze wykorzystanie danego typu bukmacherskiego.

Jak tworzyć typy bukmacherskie?

Tworzenie typów bukmacherskich jest trudnym zadaniem, zwłaszcza na początku przygody z obstawianiem. W tym elemencie potrzebne jest doświadczenie, które pozwoli złapać odpowiednią liczbę ważnych informacji. Przygotowanie własnej analizy to podwójna radość, ponieważ najlepiej smakują wygrane na podstawie własnych analiz, a nie podebrane od innych osób. Do wykonania odpowiedniej analizy konieczna jest wiedza własna. Większość typerów koncentruje się na jednej dyscyplinie lub nawet lidze, żeby móc w pełni wykorzystać własną znajomość danych rozgrywek. Wytworzenie takiej niszy jest dobrym pomysłem, ponieważ istnieje większa szansa na ominięcie niespodzianki.

Regularne oglądanie spotkań z danej ligi pozwala na stworzenie odpowiedniej wiedzy. Mając świadomość umiejętności konkretnych zespołów, potencjału graczy, a także przy znajomości aktualnej formy zdecydowanie łatwiej typować rozgrywki. Praktycznie w każdej dyscyplinie znajdziemy mecze, w których faworyt regularnie ma problemy z niżej notowanym zespołem. Znalezienie takich kruczków w ofercie może być sporą szansą na uniknięcie wpadki, a także na zysk przy odpowiednim wykorzystaniu propozycji.

W tworzeniu typów bukmacherskich istotna jest również wiedza innych typerów. Żaden gracz nie jest nieomylny, dlatego podzielenie się swoimi propozycjami na forum i rozmowa z doświadczonymi osobami może stanowić połączenie gwarantujące sukces. Tworzenie typów bukmacherskich ma wiele etapów, które trzeba poruszyć, żeby ostatecznie kupon zakończył się powodzeniem. Przede wszystkim potrzebny będzie czas, chłodna głowa, a także odpowiednia analiza. Kupony stworzone w minutę czasem okażą się zwycięskie, jednak na dłuższą metę nie jest to odpowiednia droga.

Piłka nożna – królestwo typów bukmacherskich

Nie ulega wątpliwości, że największa liczba typów bukmacherskich w ofertach legalnych operatorów znajduje się w sekcji piłki nożnej. Futbol wywołuje największe emocje wśród graczy, dlatego też cieszy się największą popularnością. W ofercie piłkarskiej nie można zabraknąć typów bukmacherskich z LOTTO Ekstraklasy, Ligue 1, Bundesligi, La Ligi, Premier League czy Serie A. Do tego dochodzą rozgrywki europejskich pucharów – Liga Mistrzów i Liga Europy oraz zmagania reprezentacji. Kibice piłki nożnej praktycznie przez cały rok mają dostęp do wielu propozycji w przeróżnych ligach. Zaczynając od najważniejszych, a kończąc na przykład w Pucharze Algierii. Bukmacherzy mają w swoich ofertach typy także z egotycznych lig, więc gracze mają ogromne pole do popisu.

Jakie typy bukmacherskie w piłce nożnej są najchętniej obstawiane?

Przede wszystkim zdarzenia główne, czyli klasyczne typowanie 1X2. W tym przypadku mamy możliwość wytypowania końcowego wyniku rywalizacji pod kątem zwycięzcy lub remisu. Jest to trudna forma przy okazji wyrównanych starć, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Właśnie dlatego legalni bukmacherzy oferują wiele zdarzeń dodatkowych, które mają za zadanie ułatwić życie typerów. Pierwszą propozycją, która cieszy się sporym uznaniem jest over/under, czyli klasyczna opcja pozwalająca na obstawianie liczby bramek w stylu mniej lub więcej. Typerzy mogą obstawiać taką ofertę na przestrzeni całego spotkania, a także połowy czy dorobku konkretnej drużyny.

Oprócz tego mamy pełną ofertę zdarzeń, które nie dotyczą końcowego wyniku, ani liczby goli. Jeśli nudzi nas dana rywalizacja, to podwyższenie emocji na podstawie obstawienia liczby rzutów różnych, spalonych czy żółtych kartek wygląda na ciekawe rozwiązanie.

W piłce nożnej bardzo często pojawiają się spotkania, w których jedna drużyna jest z góry skazana na porażki. Oglądanie takich rywalizacji jest ciężkie dla kibiców, ponieważ brakuje emocji. Legalni bukmacherzy proponują możliwość zagrania handicapów, które zwiększają na starcie szanse danego zespołu i wyrównują możliwości. Przykładowo dodajemy dwie bramki ekipie skazywanej na porażkę i obstawiamy, że faworyt nadal wygra. W takim przypadku będzie potrzebował zwycięstwa z różnicą przynajmniej trzech goli.

Pozostałe dysycpliny

Oczywiście na piłce nożnej poszukiwanie typów bukmacherskich się nie kończy, ponieważ oferty legalnych operatorów posiadają wiele możliwości. Na kolejnych pozycjach znajdują się między innymi koszykówka, hokej na lodzie czy tenis ziemny. Każda z tych dyscyplin ma momenty w sezonie, gdzie wzbudza większe zainteresowanie. W przypadku typowania zmagań NBA i NHL kluczową datą jest początek sezonu. Właśnie wtedy można liczyć na największą liczbę propozycji w typach bukmacherskich. Gracze niecierpliwie czekają również na spotkania play-off, które gwarantują określoną dawkę emocji.

W przypadku tenisa rozgrywki odbywają się przez cały rok, jednak są cztery najważniejsze turnieje Wielkiego Szlema, których nie można przegapić. W tym gronie należy wyróżnić:

 • Australian Open
 • French Open
 • Wimbledon
 • US Open

typy bukmacherskie

Właśnie te zmagania przyciągają największą liczbę typerów oraz kibiców przez telewizory.

W ostatnich latach spory postęp zanotowała również branża sportu elektronicznego, czyli popularny e-sport. Obecnie wszyscy liczący się bukmacherzy w Polsce oferuję swoim klientom możliwość korzystania z typów bukmacherskich w tej dyscyplinie. Rozwój technologii oraz sceny gier komputerowych może wkrótce przesunąć e-sport na wyższe miejsca w ofertach legalnych bukmacherów.

Typy bukmacherskie tylko u legalnych bukmacherów!

Od 1 kwietnia 2017 roku w Polsce obstawianie typów bukmacherskich jest możliwe tylko u legalnych bukmacherów. Wprowadzenie ustawy hazardowej mocno zmieniło sytuację na rynku. Obecnie korzystanie z usług nielegalnych operatorów jest złamaniem prawa, a przez to naraża gracza na konsekwencje prawne i finansowe. Grono legalnych bukmacherów w Polsce stale się powiększa. Tak prezentuje się aktualna lista podmiotów, które przeszły proces licencyjny i uzyskały pozwolenie na udzielanie zakładów od Ministerstwa Finansów.

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • Cherry Online Polska
 • BEM Operations Limited
 • BetFan
 • Ewinner
 • Typiko
 • Traf-Zakłady Wzajemne